Bebek Atkı Modelleri | Bebek Giyim
Resim Bulunamadı

Bebek Atkı Modelleri

27 Ocak 2016
3.122 views
 • Bebek Atkı Modelleri  Bebek atkı modelleri birbirinden sevimli kız ve erkek bebekler için örülmekte olan el emeği göz nuru modellerden oluşmaktadır. Her ne kadar el örgüsü yapan bayanlarımız azalmış olsa da büyüklerimiz ve el emeğinin yerinin başka olduğun düşünen hanımlar maharetlerini sergileyecek nitelikte örgüler oluşturmakta.

  Bebek atkı modelleri bakımından her figür atkı ve benzeri ürünler için örnek alınarak yapılabilir. Atkı yapımı hırka ve yelek yapımına nazıran daha kolay olduğu için özellikle tığ işi atkı ve bere kombini oluşturarak birbirinden güzel örme bebek atkısı modelleri oluşturma imkanına sahibiz.

  Kız bebek atkı modelleri olarak renk tercihimizi açık renk tonlamalarında veya kombinimize uygun olarak kırmızı, pembe, lila renklerinde tercih ederken figürümüz de de çeşitli meyveleri, uğur böceği gibi hayvan figürlerini veya kalp ve çiçek simgelerini kullanabiliriz.

  Erkek bebek atkı modelleri bazında da araba motifleri, yine kız bebek atkı modellerinde olduğu gibi hayvan figürlerini veya meyve motiflerini baz alarak birbirinden sevimli atkı bere kombinleri oluşturabiliriz. Erkek bebek örme atkı modellerinde de genel olarak kullanabileceğimiz renkler mavi, kahve rengi ve tonları, gri renkler olmakta.

  Sponsor Bağlantılar

  Hem kız hem de erkek bebekler için ise sarı, siyah ve yeşil tonlamalarını kullanabiliriz. Genellikle hediyelik yapmak isteyenler var ve henüz bebeklerin cinsiyeti belli olmayan yada örme atkı modeli oluşturayım elbet bir gün birine hediye ederim diye düşünenler varsa standart renklerden örmelerini tavsiye ederiz.

  Bebek atkı modelleri arasında yapraklı bebek beresi ve atkı modelleri, ponponlu atkı modelleri, püsküllü atkı modelleri, kedili atkı modelleri, sünger bob atkı ve bere modelleri, son zamanların tren atkı ve bere modelleri arasında yer alan bir diğer örgü modeli de baykuş figürlü bebek atkı ve bere modelleri olmaktadır. Bu modeller de standart olarak hem kız bebek hem de erkek bebekler için kullanılmaktadır. Yapacağınız atkı modellerinde özellikle kız bebekler için gösterişli ve daha şıkır şıkır gözükmesini sağlamak amacı ile boncuk ve süsleme detaylarına fazlalıkla yer vermeyin. Çünkü her ne kadar güzel bir görünüm oluşsa da atkı modeli üzerinde kullandığınız aksesuarlar bebeğinizin yüzüne batarak onu rahatsız edebilir. Bunun için desenli atkı ve bere modellerine yönelmenizi tavsiye ederiz.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kedili Atkı Modeli
  Kedili Atkı Modeli
  Örme Bebek Atkı Modelleri
  Örme Bebek Atkı Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.