Anlatımlı Bebek Yelek Modelleri | Bebek Giyim
Resim Bulunamadı

Anlatımlı Bebek Yelek Modelleri

24 Haziran 2016
8.347 views
 • Anlatımlı Bebek Yelek Modelleri   

  Bebek yelekleri için pek çok farklı anlatımlı yelek modeli bulunurken, elbette ki örneklere bağlı olarak birbirinden farklı seçimler yapabilmekte mümkün oluyor. Sizlere yapımı kolay fakat şirin bir modelden bahsetmek gerekirse, şu şekilde yapımı mümkün olabilecektir. İşte kısaca yelek modeli anlatımı şu şekilde verilebilir.

  Ajurlu bebek yeleği

  Bebek yelekleri arasında en güzel modeller olarak bilinen ajurlu modeller, bazı uygulamalar gerçekleştirilerek, anlatımlı bebek yelek modelleri, arasında tercih edilebilir. Yapımı ise şu şekildedir.

  80 ilmek

  Bu modele, 80 ilmek olarak başlayalım. 80 ilmek attıktan sonra, 5 sıra haraşo ile devam ederek, sonraki sırada ise 2 ilmek örüldükten sonra 1 artırıp 1 kesme uygulamasını gerçekleştirelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam ederek, delikleri oluşturabiliriz.

  Yaka kısmı

  Sponsor Bağlantılar

  Bundan sonra da yaka kısmında yer alan ajur örgü modelini ortaya çıkaralım. 6 ilmek haraşo, 10 ilmek düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 12 ilmek düz, 1 dola, 1 düz, 1 dolayalım. 20 ilmek düz, 1 dola, 1 düz, 1 doladıktan sonra, 12 ilmek düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 10 ilmek düz, 6 ilmek haraşo olacak şekilde, 1. Sıra böylelikle tamamlanabilir. Bu uygulama, 4 delikli ajur olana kadar devam ettirilmelidir. 5 tane ajur modeli uyguladıktan sonra kolunu kesmeye başlayabilirsiniz. Kollar için 45 ilmek kesilerek daha sonra da modele geçebilirsiniz.

  Model ise, 2 sıra olacak şekilde, 2 düz, 1 haraşo ve 3. Sırada ise dola, kes ve dola uygulaması gerçekleştirilir. Elbette ki bunun yanı sıra ön kısımda yer alan 6 ilmek haraşo da örülmelidir. İstediğiniz boyuta ulaşana kadar uygulama gerçekleştirilirken, 5 sıra haraşo ile birlikte bitirebilirsiniz. 8 sırada da ilmek açmayı unutmayacak şekilde, kenarlarını tığ işe işleyebilirsiniz. Diğer bebek yelek modelleri hakkında bilgilere de web adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Bebek Örgü Yelek Modelleri
  Bebek Örgü Yelek Modelleri
  Bebek Erkek Yelek Modelleri
  Bebek Erkek Yelek Modelleri
  El İşi Bebek Yelekleri
  El İşi Bebek Yelekleri
  Bebek Yelekleri Yeni Modeller
  Bebek Yelekleri Yeni Modeller
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.