Bebek Beresi Modelleri ve Yapılışı | Bebek Giyim
Resim Bulunamadı

Bebek Beresi Modelleri ve Yapılışı

27 Ocak 2016
1.962 views
 • Bebek Beresi Modelleri ve Yapılışı  Bebek beresi modelleri kışın soğuk hava etkilerinden bebeklerimizi korumak için olmazsa olmaz olarak nitelendirdiğimiz aksesuarlardan bir tanesidir. Bebek beresi modelleri oldukça şık ve özellikle hayvan figürlü olan modeller oldukça ilgi çekici niteliktedir. Çocuklarımızın da severek takacağı bu ürünler oldukça kullanışlı olarak tasarlanmaktadır.

  Son zamanlarda en fazla rağbet gören modeller arasında baykuş figürlerini gözlemlemekteyiz. Ev dekorasyonundan örgü dantele kadar uzanan baykuş motifli ürünler bebeklerimiz için atkı ve bereler de oldukça sevimli motifler oluşturarak yerini almış durumda.

  Bebeğinizin ve çocuklarınızın severek takacağı bere modelleri ile onları soğuktan korumuş olmaktayız. Bere modellerimizi tığ da veya şişte örebilirsiniz. Basit ve kolay bir bere modeli oluşturmak istiyor ve örgüde henüz daha yeni iseniz çok basit uygulamalar ile sadece düz örgü ile beremizi oluşturup üzerine yine tığ da yapılmış hayvan figürleri veya çiçek desenleri ekleyebilirsiniz.

  Son zamanlarda moda ikonu haline gelmiş kış aksesuarları arasında yer edinmiş örgü bere modelleri küçük büyük tüm bireyler için vazgeçilmez birer kış aksesuarı olarak dolaplarımızda yerini almış durumda. Bunları farklı ve canlı renklerle süsleyerek el emeği göz nuru ürünler oluşturarak dolabımızı ve bebeklerimizi daha sevimli kılarken soğun etkilerinden de korumaktayız.

  Sponsor Bağlantılar

  Evde tek kalmış ip yumağımız bulunmakta ve bizde maharetimizi göstermek amaç ile şık ve kolay yapımlı bir bere oluşturuyoruz.

  Kolay örgü bere yapımı;

  Model kahverengi bere olup manken üzerinde yer alan berenin anlatımıdır.

  40 ilmek ile örgümüze başlayalım.( Bebekler için 40 ilmek 3 yaşında ise bebeğiniz o zaman 50 ilmekle başlamalısınız.)

  Başlangıçta beremizin ilk 5 sırasında sürekli olarak 2 ters 1 düz örgü ile devam ettirip lastik kısmını oluşturalım. Lastik kısmını oluşturduktan sonra üst kısmı düz olacak şekilde örerek işlememizi sürdürüyoruz.

  5 sıra kadar düz örerek sonrasında 5 sıra da ters olacak şekilde örgümüzü devam ettiriyoruz. Toplamda 35 sıramızı 5 sıra ters 5 sıra düz ördükten sonra kesintileri yapmaya başlayalım. İlk olarak 2 sıra da 1 kesip işlemimizi sürdürelim.

  Sonrasında ise her 1 sırada kesintileri yaparak beremizi tamamlıyoruz. Beremizi örüp sonlandırdığımız kenar kısımlarından dikerek birleştirip en son tepe kısmını da dikerek beremizi kullanıma hazır hale getiriyoruz. Modelimiz düz olduğundan isterseniz tepe kısmına ponpon ekleyebilir veya beremizin üzerine örme çiçek motifi veya kurdele yerleştirebilirsiniz.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Örgü Bebek Şapkaları
  Örgü Bebek Şapkaları
  Trend Bebek Şapka ve Bere Modelleri
  Trend Bebek Şapka ve Bere Modelleri
  Ponponlu Bebek Beresi
  Ponponlu Bebek Beresi
  Bebek Şapka Modelleri
  Bebek Şapka Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.