Fermuarlı Kız Bebek Hırkası | Bebek Giyim
Resim Bulunamadı

Fermuarlı Kız Bebek Hırkası

26 Ocak 2016
1.199 views
 • Fermuarlı Kız Bebek Hırkası  Kız bebekler için hırka modelleri oldukça göz dolduran sevimli ve daha güzel bri kombin oluşturmanızı sağlayacak modele sahip olmakta. Özellikle fermuar detaylı olan modeller hem şık hem de sıcak tutma bakımından oldukça kullanışlı örgü modellerindendir.

  Konuda belirtilen örnek pembe hırkalı bebeğin üzerindeki olmakta.

  Fermuarlı kız bebek hırkası modeli anlatımlı:
  Örgümüzde 5 numara şiş, ip ve fermuar kullanıyoruz. İlk olarak hırkamızın arka kısmını oluşturmaya başlayalım. 68 ilmek çekerek hırkamızı örmeye başlayalım. Hırkamız için yaklaşık 3 cm kadar lastik alanı oluşturalım. Lastik kısmımızı fantazi lastik olacak şekilde yani 1 ters 1 düz ilmek şişin arka kısmına batırarak örmeliyiz.

  Lastik örme işlemimizi tamamladıktan sonra 17 cm kadar düz olacak şekilde hırkamızı örmeye devam edelim. Düz örme işlemimizi tamamladıktan sonra gel gelelim kol ayrıntısına. Kol ayrıntımızı örürken ise ilk olarak 2 sonraki sırada 1 ve ardından bir üst sırada da 1 kez kesip örme işlemini sürdürelim. Ölçülerimize göre hırkamız 30 cm olduğunda hırkamızı örme işlemini keserek sonlandırıyoruz.

  Fermuarlı bebek hırkası modelimizin ön kısmını örmek için bir tarafını 37 ilmek ile başlayalım. Yine arka kısımda uyguladığımız gibi 3 cm kadar fantazi lastik örerek örp sadece yaka kısmına gelecek alanı 6 ilmek kadar fantazi örgü modeli ile tamamlıyoruz.

  Sponsor Bağlantılar

  Fantazi lastik modelimizi yaka boyunca uygulayıp 2 sıra kadar düz ördükten sonrasında toplu modeli başlatıyoruz. Bebek hırka modeli üzerinde oluşturulan topları uygulamak için 1 ilmek düz örüp sonrasında uzatarak 1 kez ipimizi dolayalım.

  Bu işlemimizi 4 kez tekrar ettikten sonra her 1 ilmekte 8 tane ilmek oluşturmuş oluyoruz. Bu esnada top oluşmuş oluyo. Arka yüzü örme işleminde bu ilmeği tek seferde alarak 8 ilmeği tek seferde örmüş oluyoruz.

  Kol kısmımızı 17 cm eriştiğinde tıpkı arkada yaptığımız gibi önce 2 ilmek üst sırada 1 onun üzerinde de 1 ilmek olarak keselim.
  Yaka kısmımızı oluşturmak için 25 cm olduğunda 8+2+2+2 ilmek olarak kesme işlemimizi gerçekleştirelim. Omuz kısmımıza geldiğimizde 14 ilmek kaldığında örgümüz toplam 30 cm olup olmadığını ölçerek örme işlemimizi sonlandıralım.

  Hırkamızın kolu için 37 ilmek atıp fantazi lastik uygulamasını burada da uygulayalım. toplam 19 cm kadar düz bir şekilde örerek kol kısmımıza geldiğimizde 2 ilmek eksiltip ardından 1 sonrasında da 1 kez kesip omuz kısmında 6 ilmek olana denk kesme işlemimizi sürdürelim.
  Toplam olarak kol boyutu 28 cm olduğunda örgümüzü sonlandırıyoruz. Yaka kısmında ise 56 ilmek çıkararak örüp 2 cm kadar fantazi lastik örerek işlemimizi sonlandırıyoruz.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Çocuk Hırka Modelleri
  Çocuk Hırka Modelleri
  Bebek Hırka Modelleri
  Bebek Hırka Modelleri
  Bebek Yelekleri
  Bebek Yelekleri
  Örme Bebek Hırkası Modelleri
  Örme Bebek Hırkası Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.