Kaz Ayağı Motifli Bebek Battaniyesi | Bebek Giyim
Resim Bulunamadı

Kaz Ayağı Motifli Bebek Battaniyesi

17 Eylül 2016
1.684 views
 • Kaz Ayağı Motifli Bebek Battaniyesi  Bebek örgü ürünleri arasında, kazaklar, battaniye ve patikler, hırkalar ve battaniyeler yer alırken, kaz ayağı motifli bebek battaniyesisizlerin seçimlerinden olabilmektedir. Örnek tipi, kaz ayağı olan bu model, bebekleriniz için iyi bir seçim olurken, farklı renk iplerden faydalanarak, modeller değişiklik gösterebilir.

  Eğer ki motifli bebek battaniyesi yapımı hakkında bilgiler vermek gerekirse, 300 zincir ile başlanan bir modele göz atalım.

  300 zincir kaz ayağı modeli

  Örneğimize 300 zincir ile başlayabilirsiniz. Zincir üzerine ise, 7 adet ikili şeklinde trabzan yapılarak, 2 zincir çekilmelidir. Bu şekil uygulanarak, sıra bitirilmelidir.

  3. sıra için ise dikkat edilmesi gereken bir durum var. 5 trabzan uygulanarak 1 zincir ve 1 trabzan yapılarak 1 zincir, 1 trabzan 1 zincir ve 3 trabzan uygulanmalıdır. Bu şekil de sıra bitirilmeli ve delikler oluşturulmalıdır. Yine 4. Sıra için ise, 1 zincir 1 trabzan tamamlanmalıdır. Sizlerin, kaza ayağı bebek battaniyesi için, 5. Sırada kazayağı motifi uygulamanız gerekiyor.

  Sponsor Bağlantılar
  kaz ayağı motifli battaniye

  kaz ayağı motifli battaniye

  Sıranın başında 5 trabzan uygulanarak 2 zincir çekilmesi gerekmektedir. İpi tığa alarak, fıstık yapar gibi 2 defa 4. Sırada yer alan ilk deliğe sonra da bir kez dolayarak alt sırada yer alan deliğe 2 defa ve daha sonra ad 2. Sırada yapılmakta olan tek deliğe dolanarak, 3. Sıraya ip dolanmalı e 4. Sıra olmak üzere 2’şer kez batırılarak hep birlikte toplanmalıdır. Bunları uygulayarak, kaz ayaklı battaniye modelini istediğiniz büyüklükte oluşturabilirsiniz.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Tunus İşi Bebek Battaniyesi
  Tunus İşi Bebek Battaniyesi
  Bebek Battaniyesi Modelleri
  Bebek Battaniyesi Modelleri
  Kar Tanesi Battaniye Modeli
  Kar Tanesi Battaniye Modeli
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.