Minion Bebek Patiği Yapımı | Bebek Giyim
Resim Bulunamadı

Minion Bebek Patiği Yapımı

4 Şubat 2016
4.938 views
 • Minion Bebek Patiği Yapımı  Kız bebekler için daha fazla örgü ve model örnekleri ile karşılaşmamız mümkün. Son zamanlarda çocukların severek izlediği minionları örgülere taşıyalım dedik. Özellikle tavsiye edeceğimiz nako ip ile oluşturabilirsiniz. İplik kaliteli olduğunda ortaya daha şık örgüler çıkmakta.

  Minion bebek patiği yapılışı:

  Taban kısmı:

  İlk olarak 11 tane zincir çekip işlemimize başlıyoruz. İlk sıramızda tekli trabzan yapıp tekli zincir çekiyoruz. Sonrasında 8 tekli trabzan daha oluşturup ardından aynı ilmeğe 6 tane tekli trabzan daha ekleyelim. 8 tekli trabzan daha ekleyerek sonrasında 1 tane tekli trabzan ekleyip ilmek kaydıralım. Böylelikle ilmek sayımız 26 oldu ilk sıramızı tamamladık.

  2. sıramızda tekli trabzan oluşturalım. 2 kez tekli trabzan oluşturup ardından 8 tane daha tekli trabzan oluşturuyoruz. İkili trabzan oluşturup arttırma yaparak 6 kez aynı işlemi ardı ardına tekrarlıyoruz. 8 tane tekli trabzan oluşturup ardından tekli trabzan oluşturup 2 kez aynı işlemi tekrar edelim. Sonrasında ilmek kaydırarak toplamda 36 ilmek olacak şekilde modelimizi devam ettiriyoruz.

  3. sırada 2 tane tekli trabzan, tekli trabzan bu işlemi 3 kez tekrar edip sonra 5 tekli trabzan oluşturalım ardından 3 ikili trabzan. tekli trabzan arttırma tekli trabzan bu işlemi 6 kez tekrar edelim. 3 tane ikili trabzan 5 tane tekli trabzan tekrar tekli trabzan arttırma bu işlemimizi de 2 kez tekrar edelim. tekli trabzan yaparak 3. sırayı da sonlandıralım bu sırada da ilmek sayımız 48
  Tabanımız tamamlandı.

  Üst kısım için:

  İlk sırada 47 sıra sık iğne oluşturalım. 2.-3. sırada 47 sık iğne ile işlemi devam ettirelim. 4. sırada sık iğnemizi 14′ e çıkaralım. eksiltme yapalım, sık iğnebu işlemi 7 kez tekrar edelim. Sonrasında 13 tane sık iğne yapıp ilmek kaydıralım.bu şekilde örgümüz 34 ilmek olarak devam edecek. 6. sırada 11 tane sık iğne oluşturalım. tekli trabzan yapıp eksiltme uygulayalım. bu işlemi 2 kez tekrarlayalım. ikili trabzan oluşturup bu işlemi de 2 kez tekrar edelim. tekli trabzan oluşturup eksiltme yapalım bu işlemimizi de 2 kez tekrar edelim. 11 tane sık iğne oluşturup sıramızı tamamlıyoruz topla 28 ilmek olmakta. 7. sırada pembe ipimizle 28 tane sık iğne oluşturup sonrasında 7 ilmek atlayıp ipimizi takalım. 7 sıra 2 sık iğne yapıp 4 zincir çekip ilmek kaydırma yapıyoruz. Dönüp tekrar halka içerisine 5 tane sık iğne yapıp işlemi tamamlıyoruz.

  Göz kısmı:

  İlk sıramızı kahverengi ip ile oluşturup sihirli halkamızın iç kısmına 6 tane sık iğne yapalım. Sonraki sıramızda beyaz ipe geçip arttırma yapalım. Bu işlemi 6 kez tekrar edip toplam ilmek sayımızın 12 olmasını sağlayalım.
  3. sırada 2 tane sık iğne arttırma yapıp bu işlemi 3 kez tekrar edelim.
  Son sıramızda siyah ipimize geçip 2 sık iğne arttırma yapıp bu işlemi 3 kez tekrar edelim. Siyah şeridimiz için 20 sıra 2 sık iğne yapıp patik modelimizi bitiriyoruz.

  Sponsor Bağlantılar

  Erkek bebek patiği modelleri Kız bebekpatiği Minion patik modelleri Örme bebek botu Bebek patiği modelleri Bebek patiği örnekleri Bebek patikleri Örme bebek patiği modelleri Patik modelleri Minion panduf


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Püsküllü Bebek Patiği Modelleri
  Püsküllü Bebek Patiği Modelleri
  Altı Keçeli Patik Modelleri
  Altı Keçeli Patik Modelleri
  Örme Bebek Botu Modelleri
  Örme Bebek Botu Modelleri
  Tığda Bere ve Bebek Patiği Modelleri
  Tığda Bere ve Bebek Patiği Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.