Örme Bebek Botu Modelleri | Bebek Giyim
Resim Bulunamadı

Örme Bebek Botu Modelleri

28 Ocak 2016
1.534 views
 • Örme Bebek Botu Modelleri  Bebeklerimiz için adımlarını atarken soğuk almamaları ve üşütmemeleri için en az diğer bölgeler kadar önemli olan bir diğer alanda ayaklardır. Bebek patik modelleri arasında en fazla rağbet gören ürünler ise bebek botu modelleri olmakta. Bebek botu modelleri oldukça şık ve güzel görünümlü örneklerden oluşmaktadır.

  Evde örgü bebek botu yaparak hem bebeğimizin ayağına tam oturacak şekilde insiyatif bir ürün oluşturup hem de bebeğimizin rahat ve güzel bir ayakkabı kavramında ev botu kullanımına katkı sağlayabiliriz.
  Ev botu örme oldukça kolay ve basit bir uygulama aşaması ile oluşturulmakta. Şiş veya tığ ile oldukça eğlenceli ve güzel ev botu modelleri oluşturabilirsiniz.

  Örme bebek ev botu modelinde özellikle kız bebekler için püsküllü ev botu modelleri göz doldurmakta. Püsküllü ev botu modelimize 17 zincir çekip başlayalım. Zincirimizin üzerine 8 tane sık iğne doldurup ardından diğer 8 zincirimizi de baş kısma dolayarak sık iğnemizi bu sefer 3′ ünü bir kerede olacak şekilde oluşturalım.
  Zincir çektiğimiz kısmın karşına simetrik şekil oluşturup ilk sıramızı bu şekilde tamamlayalım. Üst sıramızı da aynı şekilde sıkiğne olarak geçelim.

  Sponsor Bağlantılar

  Sıramızın sonuna geldiğimizde arttırma yapıp sayalım ve 45 adet sık iğne oluşturalım. Sonraki sıramızda 55 sık iğne 4. sırada 64 sık iğne 5. sırada 75 tane sık iğne oluşturulmalı. 75 tane sık iğne oluşturulduğunda otun tabanı oluşturulmuş olacak.
  Botumuzun yanlarını oluştururken Trabzanlarınyan kısımlarını oluşturalım. Trabzanlarımızı oluştururken dış kısımda kalan alana batıp ardından arttırılma yapılmadan trabzan oluşturma işlemi sürdürülür.

  Örme bot modeli bebeğinizin ayağının büyüklüğüne göre arttırılabilir veya azaltılabilir. Yanlar oluşturulduğunda örme bitirilir ve ip koparılarak botumuzun ön kısmını yapmaya başlayalım. Ön kısım için 4 tane zincir çekip halka yapalım sonrasında halkamızın içine 10 tane trabzan yaparak sıra tamalanır sonraki sırada trabzan sayımızı 17 yapalım. 17 tane trabzan oluşturduktan sonra 2. sıramızı da tamamlayıp 3. sıraya geçelim. 3. sırada trabzanımızın birine tek batıp diğerine çift batalım.

  Bu şekilde 3. sıramızı da tamamlayıp sonrasında ipimizi koparalım. Botumuzun ön kısmı oluşturuldu. Sık iğne yaparak ön kısım ile yanları birleştirelim.
  Püskülümüzü ön kısım haricinde kalan tüm kısımlara uygulayacağız. Tığımıza ipimizi 1 kez dolayıp ardından trabzan yaparak örgümüzün üzerine batıralım. İstediğimiz uzunlukta elimize ipimizi 1 kez dolayıp ardından çekerek tığ yardımı ile örgünün üzerinden alıp tekrar trabzan yapalım.
  Bu esnada parmakla tutulan ipin şekilmeyeceğini unutmayalım. Bu şekilde botumuzun sadece ön haricindeki kısımlarını oluşturup kullanıma hazır hale getiriyoruz.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Minion Bebek Patiği Yapımı
  Minion Bebek Patiği Yapımı
  Püsküllü Bebek Patiği Modelleri
  Püsküllü Bebek Patiği Modelleri
  Altı Keçeli Patik Modelleri
  Altı Keçeli Patik Modelleri
  Tığda Bere ve Bebek Patiği Modelleri
  Tığda Bere ve Bebek Patiği Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.