Ponponlu Bebek Beresi | Bebek Giyim
Resim Bulunamadı

Ponponlu Bebek Beresi

26 Ocak 2016
1.640 views
 • Ponponlu Bebek Beresi  Bebekler ve çocuklarımız için oldukça sevimli soğuk havanın olumsuz etkilerinden koruyacak nitelikte olan şapka ve bere modelleri oldukça etnik bir aksesuar olmakta. Soğuk hava şartlarının hem bizler hemde bebeklerimiz için yarattığı olumsuz etkiler göz ardı edilemez. Çocuklarımızı bir nebze soğuktan koruyabilmek için kullanacağımız şapka ve bereler sevimli bir şekilde örüldüğünde çocuklarımız içinde eğlenceli birer koruyucu aksesuar görevini tanımlamış olacaktır.

  Yapımı oldukça kolay ve bebeklerimizin sevimliliğini ön plana çıkaracak nitelikte ponponlu bebek beresi modelini sizlere sunmaktayız.

  Örgümüze başlarken 48 ilmek ile başlayalım. 48 ilmek atıp doğrudan örgümüze başlayıp doğrudan lastik örgüsü ile örgümüzü devam ettirelim. Örgümüzü tamamlarken örgümüzü bir düz bir haroşa olarak devam ettiriyoruz.

  Bere modelimizi bir ters bir düz olarak oluşturup bebeğimizin kafa ölçüsüne göre tasarlayalım. Kulak kısmına kadar aynı şekilde ilerleyip kulak kısmına yaklaştığımızda bir veya iki sıra kenar kısımlardan eksiltip örme işlemini devam ettirelim. Sapka modelimizi örme işlemini sürdürürken üst noktaya yaklaştıkça yani ortalama olarak 10 ilmek kala tüm ilmeklerimizi kapatarak tersini çevirerek dikelim.

  Sponsor Bağlantılar

  Ponpon yapımı;
  Elimizin 4 parmağını birleştirip baş parmağımızı açalım. Elimize bir yün yumağı görünümünü alacak şekilde ipimizi saralım. Lakin sarma işlemini çok sıkı şekilde yapmayalım. Çünkü ponpon yaparken elimize doladığımız ipi çıkarmamız gerekecek.

  Elimizdeki ip yün yumağına dönüştüğünde yani ipimiz elimize çok sarıldığında yavaşça çıkarıp orta kısmından bağlıyoruz. Ardından uç kısımlarını kesip ponponumuzu elimizle düzelterek şekil veriyoruz.

  Ponponumuzun ucundaki ipe iğne geçirerek şapkamızın uç kısmına dikelim. Ponpunlu beremiz hazır. Ponponlu bere modelinde sadece 1 tane ponpon yapıp şapkamızı tamamlayabilir veya şapkamızın farklı farklı noktalarına bir kaç tane fazladan ponpon ekleyerek de süsleyebiliriz. Bebeklerimizin cinsiyetine göre renk seçiminde sade veya canlı renkler kullanabiliriz. Ponpon yapımı ile sevimli şekilde örmüş olduğumuz ponponlu bere modelimize takım olması amacı ile yine aynı haroşa örgü modeli ile örerek atkı bere takımı oluşturabiliriz. Bu uygulamada da atkınızı uç kısımlarını büzüştürerek oluşturduğunuz ponponların her birini uç kısımlara dikmeniz gerekmektedir.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Örgü Bebek Şapkaları
  Örgü Bebek Şapkaları
  Trend Bebek Şapka ve Bere Modelleri
  Trend Bebek Şapka ve Bere Modelleri
  Bebek Beresi Modelleri ve Yapılışı
  Bebek Beresi Modelleri ve Yapılışı
  Bebek Şapka Modelleri
  Bebek Şapka Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.