Püsküllü Bebek Patiği Modelleri | Bebek Giyim
Resim Bulunamadı

Püsküllü Bebek Patiği Modelleri

2 Şubat 2016
1.765 views
 • Püsküllü Bebek Patiği Modelleri  Bebek patiği modelleri son derece sevimli ve cici örgü modellerinden bir tanesidir. Bebeklerimiz için kıyafetleri ile uyumlu olacak şekilde örmüş olduğumuz patik modelleri onların ayaklarını sıcak tutmamızı sağlarken diğer yandan da onları daha sevimli ve süslü göstermekteyiz.

  Bebek patiği modelleri arasında oldukça basit uygulamalı bir gün gibi kısa bir süre içinde bitirebileceğiniz bebek patiği modelleri bulunmakta. Bu modeller tam da kız bebekler için oldukça süslü patik modellerinden olmakta. Hemen hemen her yerde bulabileceğiniz sakallı ip ile örülen püsküllü bebek patiği modelleri farklı tasarımlarda da örülebilmekte. Örneğin sade iple ördüğümüz alanı boncuk işlemeleri ile süsleyebiliriz veya sakallı iple devam ettiğimiz kısma kırmızı kurdele geçirebiliriz.
  Bu şekilde bebek patiği modelimiz daha farklı ve daha kokoş duracaktır. Püsküllü bebek patiği modelimizde bebeğimizin ayak boyutuna göre ilmek sayımızı ayarlamalısınız. Örneğimiz düz haroşa örgü ile devam edip boğaz kısmına gelindiğinde sakallı ip eklemesi ile devam ettirip istediğimiz uzunlukta olunca keserek bitiriyoruz.
  İsterseniz yapımı model bakımından uygun olan patik modellerini tığ da da uygulayarak oluşturabilirsiniz. Öyle ki bir çok model şiş ile yapıldığı gibi tığ işi yapıldığında da oldukça güzel örnekler oluşturmakta.

  Sponsor Bağlantılar

  Tığ örgüsü ile şiş örgüsü arasındaki farklar oldukça belirgin bir düzeyde fark edilmektedir. Tığ da yapılan modeller daha belirgin ve ilmek yapısı olarak daha işlemeli düzeyde modele yansır. Şişte yapılan örnekler ise daha zarif ve doku ile iç içe geçirilmiş gibi tıpkı hazır aldığınız ürünlerin motifini yansıtmaktadır. Örgü modülünün yanı sıra birde bebek patiklerin de iplik seçimine özen göstermeliyiz. Bebekler için yumuşak yapılı bebe yünlerini tercih etmemiz onlara yumuşacık örgü modeli oluşturmamızı sağlayacak ve onların hiç bir zaman bu durumdan rahatsız olmasına sebebiyet vermeyecektir.

  Bebek yünü seçerken bebeğinizin tenine özgü olarak yumuşacık örgü iplerini tercih etmektesiniz lakin kimi zaman bu ipler bile vücudu çok hassas bebeklerimiz de alerji olmasına neden olabiliyor. Bunun için bebeğinizin gardırobunda kullandığınız ürünlere karşı sürekli bir takip halinde olun. Bu şekilde bebeğinizin vücuduna neyin iyi geldiğini veya neyin onu rahatsız etiğini çok çabuk anlayabilirsiniz.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Minion Bebek Patiği Yapımı
  Minion Bebek Patiği Yapımı
  Altı Keçeli Patik Modelleri
  Altı Keçeli Patik Modelleri
  Örme Bebek Botu Modelleri
  Örme Bebek Botu Modelleri
  Tığda Bere ve Bebek Patiği Modelleri
  Tığda Bere ve Bebek Patiği Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.